You are here:  / Dom i Ogród / Montaż smd i tht / Suwnice Pomostowe / Okucia do szkła

Okucia do szkła

post by related

related post

okucia-do-szkla-2Gdzie się nie spojrzy, czy to wjeżdżając po ruchomych schodach w galerii handlowej czy podziwiając nowo wybudowany biurowiec czy nawet jadąc pociągiem lub metrem tam do czynienia mamy ze szkłem.
Ów starożytny wynalazek tworzony z pisaku w ostatnich latach zyskał sobie dużą popularność wśród projektantów nie tylko budowli, ale także środków lokomocji. O wiele estetyczniej wygląda barierka z wnętrzem wykończonym szkłem niż żeliwnymi prętami albo (o zgrozo!) szarym betonem. W dwudziestym pierwszym wieku koncepcja jak największej tafli szkła jest motywem przewodnim w projektowaniu nowoczesnych siedzib firm, powierzchni użytkowych takich jak wspomniane galerie handlowe itp. Mało tego! Nie tylko rozmiar się liczy! Im większa tafla i im bardziej poskręcana, pozawijana tym sprawia większy podziw wśród obserwatorów i przyciąga więcej turystów.
Jednak samo szkło nie dałoby rady zaistnieć gdyby nie solidne, wytrzymałe okucia. Cóż to jest? Okucia do szkła to nic innego jak elementy mocujące taflę z konstrukcją stalową, albo drewnianą albo jakąkolwiek. Jest ich wiele rodzajów – są przesuwne, stałe, do drzwi albo do balustrad. Tak na prawdę to dzięki tym małym, niezauważalnym elementom zawdzięczamy dzisiejszy wygląd wielu miast, gdyż właśnie teraz ten jakże stary wynalazek znalazł swoje miejsce (i to dość ważne miejsce) w budownictwie.

Okucia do szkła
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Slowa kluczowe: pantomograf Gliwice, Drepo zadaszenia tarasów, elwix torba, endoskop laryngologiczny sinutronic, mezoterapia vivaderm, GAP Fakturowy BMW, usuwanie graffiti toruń, lpk110, kinesiotaping bielsko biała, certyfikat flange fitter, Gniewiński portal